seoul, jižní korea, soul

Korea prodlužuje zákaz obchodování s akciemi na krátko do května

Jihokorejská Komise pro finanční služby rozhodla o prodloužení zákazu obchodování s akciemi takzvaně na krátko nejméně do 2. května letošního roku. Komise tak zareagovala na poslední události na amerických finančních trzích.

Prodloužení zákazu takzvaného „shortování“ přišlo poté, co se některé akciové tituly obchodované na newyorské burze staly předmětem spekulací amatérských investorů. Obchodování na krátko nebude ani nadále možné s akciemi, které jsou zahrnuty do hlavního indexu soulské burzy KOSPI. Zákaz se ale týká také akcií, které tvoří subindex KOSDAQ. S odkazem na jihokorejskou Komisi pro finanční služby to uvedla agentura Reuters.

Po uplynutí termínu je Komise připravena zákaz postupně či částečně uvolnit, rozhodnutí ale bude předcházet analýza dění na trhu. Komise je totiž přesvědčena, že obchodování na krátko nelze omezovat na příliš dlouhou dobu, neboť je běžnou součástí fungování finančního trhu. Momentálně však prý šlo o nevyhnutelný krok, právě s ohledem na aktuální dění na trhu. Komise tak chce docílit měkkého přistání a zamezit tak podobným výkyvům, k jakým došlo jinde.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *