mikročipy, základní deska

Joe Biden se vloží do řešení nedostatku mikročipů

Americký prezident Joe Biden chce pomocí exekutivního příkazu bojovat proti nedostatku mikročipů, který drtí americké automobilky. Na základě Bidenova výnosu se mají začít prověřovat dodavatelské řetězce důležitých součástek a dalších významných komponent pro kritická odvětví.

Úřady začnou prověřovat dodávky nejen mikročipů, ale také vysokokapacitních baterií pro elektromobily, nerostných surovin nebo farmaceutických výrobků. Podle Bidenovy administrativy ale nepůjde pouze o jakýsi průzkum, který má za cíl zjistit, kde se nedostatkové vstupy zadrhly, nýbrž podniknout konkrétní kroky k řešení jejich akutního nedostatku.

Nouze o mikročipy na globálním trhu panuje od propuknutí koronavirové pandemie. Byla ovšem umocněna už předchozími třenicemi mezi USA a Čínou, kdy se administrativa Bidenova předchůdce Trumpa pustila s druhou nejsilnější ekonomikou světa do obchodní války.

Nedostatek mikročipů v USA je však už tak velký, že automobilky musí omezovat výrobu. V nejhorších případech by byly nuceny snížit produkci až o dvacet procent a začít propouštět své zaměstnance. Už několik měsíců tak po vládě požadují, aby pomohla vzniklou situaci řešit.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *