ropa

Ropa zlevňuje v obavách ze vzestupu epidemie koronaviru v Indii

Barel ropy brent se v úterý obchodoval za 66,5 dolaru, což představuje téměř jednoprocentní zlevnění oproti předchozímu dni. Za poklesem ceny jsou obavy ze vzestupu koronavirové epidemie v Indii, což by mohlo poptávku po černém zlatu oslabit.

Ropa brent během úterního obchodování zlevnila ze svých měsíčních maxim a barel se prodával za méně než 67 dolarů. Severoamerická ropa WTI pak dokonce klesla až na 62,5 dolaru, a ztratila tak více než procento. Na vině jsou zejména rostoucí počty nově nakažených koronavirem v Indii. Úřady zde za pondělí zaznamenaly bezmála 260 tisíc potvrzených případů za jediný den, což je pošesté v řadě, kdy se tento ukazatel udržel nad 200 tisíci.

Indie je třetí největší světový dovozce ropy. Vzestup koronavirové epidemie tím pádem vzbuzuje obavy, že by poptávka po ropě mohla v zemi zeslábnout. Trhy totiž očekávají, že vláda zavede protiepidemická opatření, která utlumí ekonomickou aktivitu. Indický premiér Narendra Modi v reakci na nové údaje vyzval obyvatelstvo, aby snížilo svou mobilitu a počty kontaktů, a snažilo se tak šíření koronaviru omezit.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *