kryptoměna

Indové se zbláznili do kryptoměn. Investice do nich meziročně vzrostly 200krát

Indii postihla doslova exploze investic do kryptoměn. Zatímco v roce 2019 do nich Indové vložili v přepočtu kolem 200 milionů dolarů, loni to bylo už 40 miliard. A to vše navzdory oznámenému plánu vlády na zákaz kryptoměn v zemi. Vyplývá to z analýzy agentury Bloomberg.

Analytici tento neuvěřitelný skok vysvětlují radikální změnou myšlení mezi mladšími indickými investory z řad mileniálů. Podle nich jsou kryptoměny preferovanějším přístavem pro jejich úspory než například cenné kovy, kam typicky investují příslušníci starších generací.

„Raději vložím peníze do kryptoměn než do zlata,“ uvedl pro Bloomberg indický podnikatel Rishi Sood. Kryptoměny považuje za transparentnější aktivum než zlato nebo reality a navíc prý zajišťuje lepší výnosy v daleko kratším čase.

V Indii je dnes podle zprávy Bloombergu více než 15 milionů lidí, kteří své úspory investují do kryptoměn. Je to asi o osm milionů méně než ve Spojených státech, ale současně násobně více než ve Velké Británii, kde je jen něco přes dva milionů kryptoměnových investorů. Obliba kryptoměn v Indii vzrostla, přestože se vláda a centrální banka nechaly slyšet, že kryptoměny budou tvrdě regulovat a hovoří se i o jejich zákazu.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *