Aerolinky Delta investovaly do firmy, která chce vyrábět létající taxíky

Aerolinky Delta investovaly do firmy, která chce vyrábět létající taxíky

Americká letecká společnost Delta Air Lines investovala 60 milionů dolarů (zhruba 1,5 miliardy Kč) do firmy Joby Aviation, která chce vyrábět a provozovat létající taxíky s elektrickým pohonem podobné helikoptérám. Informovala o tom agentura AP.

Delta získá křeslo ve správní radě Joby Aviation

Delta ve firmě Joby výměnou za svou investici získala dvouprocentní podíl. Upozornila, že v budoucnosti by do tohoto podniku mohla investovat dalších 140 milionů dolarů. Šéf Delty Ed Bastian uvedl, že aerolinky v rámci své investice získají křeslo ve správní radě společnosti Joby.

Delta by chtěla ve spolupráci s firmou Joby nabízet přepravu létajícími taxíky na letiště a z letiště v New Yorku a v Los Angeles. Joby je jednou z několika společností, které pracují na elektrických vznášedlech umožňujících kolmé starty a přistání. Firma doufá, že zahájí lety v roce 2024.

Elektrická vznášedla na vzestupu?

Letecké společnosti se v poslední době čím dál více zajímají o možnost využití elektrických vznášedel ke krátkým letům, díky kterým by se cestující vyhnuli silničnímu provozu. Americká letecká společnost United Airlines již dříve oznámila předběžnou objednávku létajících taxíků s elektrickým pohonem, které vyvíjí firmy Archer Aviation a Eve, píše AP.

Zdroj: ČTK

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *