hongkong, asijské město, asie, město, akcie, akciové trhy

Akcie v Asii vstoupily do obchodního týdne rozpačitě

Burzy v Tokiu a Šanghaji zahájily nový obchodní týden růstem, zatímco Hongkong a Soul zaznamenal vývoj přesně opačným směrem. Pro asijské trhy začíná být důležité očekávání ohledně reakce americké centrální banky na rostoucí inflaci.

Čínské akcie v pondělí posílily. Souhrnný index šanghajské burzy vrostl o 0,3 a index monitorující blue-chip akcie CSI300 přidal 0,4 procenta. Šanghaj posilovala hlavně díky finančním titulům, které začaly reagovat na vývoj americké inflace. Opačným směrem se ale vydaly akcie těžařských firem nebo společností, které se zabývají obchodováním s kryptoměnami.

Růst zaznamenal také index tokijské burzy Nikkei, který v pondělí přidal 0,17 procenta. Burzu táhly vzhůru především tituly ze sektoru námořní dopravy, ale také výrobců motorových vozidel nebo leteckých společností. Japan Airlines zpevnily o necelá tři procenta, Toyota vzrostla o procento. Oslabení zaznamenala cyklická odvětví závislá na vývoji domácí ekonomiky.

K poklesu došlo na burze v Hongkongu, kde index Hang Seng ztratil 0,2 procenta. V čele poklesu stály těžařské společnosti. Dolů zamířila také burza v Soulu, kde index KOSPI odepsal téměř 0,4 procenta. Pokles měly na svědomí zejména technologické tituly jako Samsung nebo LG.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.