Ambasador varuje před společnostmi bez oprávnění k investičním službám v ČR

Nárůst používání internetových platforem k tradingu a zejména mobilních aplikací se podle zkušeností Ambasadora investorů projevuje i četnějšími dotazy na jednotlivé obchodní značky, respektive investiční společnosti a jejich oprávněnost jejich fungování na českém trhu.

V takové případě odkazuje Ambasador investorů retailové obchodníky s cennými papíry na web České národní banky, který zahrnuje seznamy regulovaných a registrovaných společností s oprávněním působení na finančním trhu ČR.

Nedávno se ČNB věnovala konkrétnímu případu a vydala upozornění na aktivity společností Plus One Ltd. a EverStride OU. Pod obchodní značkou Nekstra.com je na území České republiky nabízeno obchodování s investičními nástroji typu forex, akcie, komodity a indexy (www.nekstra.com). Nekstra.com je podle ČNB obchodní značka společnosti Plus One Ltd., Suite 305, Griffith Corporate Center P.O. Box 1510, Beachmont, Kingstown, Sv. Vincenc a Grenadiny, registrační číslo 25323. Klientské transakce zpracovává společnost EverStride OU, Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Roosikrantsi tn 2-703K, 10119, Estonsko, registrační číslo 14710484.

Společnosti Plus One Ltd. a EverStride OU nedisponují žádným oprávněním k poskytování investičních ani jiných služeb na finančním trhu v České republice a Česká národní banka jejich činnost nedohlíží,“ upozornila ČNB a odkázala také na dřívější varování před aktivitami společnosti EverStride OU ze strany estonského regulátora.

Pokud chcete vědět více, jak vám může Ambasador investorů poradit v orientaci na trhu a řešení možných nekalých praktik brokerů, neváhejte se na nás obrátit. Kontakty a další informace naleznete na: www.ambasadorinvestoru.cz

One comment

  1. Investice napsal:

    Dobry den.Provedla jsem investice 250 eur 25.12.2020.Pak jsem ale zjistila že NEkstra na uzemi ČR neni opravnena k invest.službam.Tak jsem se obratila o ukonceni jakej koliv spoluprace z Nekstra a žadala vratit penize.Do dnes pome furt chteji citlyve udaji jako povoleni k pobitu osobni pas,nejakou platbu z bankovniho učtu,kde jde videt datum a moje prijmeni,no do nekonecna 371 63 138 883 371 63 138 884 420 354 341 44 8068 4599 a jeste spousta dalsych čisel za ktreych mi volaly.Nevim jak mam dostat od Nekstra penize spet

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *