Americká ekonomika míří do recese, odhaduje tamní centrální banka

Americká ekonomika míří do recese, odhaduje tamní centrální banka

Více než polovina z 50 států USA vykazují známky poklesu ekonomické aktivity. Jde o klíčový signál, který zpravidla předchází vstupu sledovaného hospodářství do recese. Vyplývá to z aktuálního výzkumu saintlouiské pobočky Federálního rezervního systému.

Zpráva navazuje na sanfranciskou pobočku Federálního rezervního systému, která byla vydána již začátkem minulého týdne. A také z ní vyplývá, že americké hospodářství může v nejbližších měsících upadnout do recese.

Míra nezaměstnanosti vzroste na 4,6 %

Saintlouiská pobočka Fedu zjistila, že 26 států USA vykazuje pokles ekonomické aktivity, což vyvolává „důvodné obavy“, že americká ekonomika jako celek bude směřovat do recese. Federální rezervní systém již dříve odhadl, že míra nezaměstnanosti v USA v příštím roce vzroste na 4,6 procenta. Dosud ale počítal jen se snížením hospodářského růstu, nikoli přímo s recesí, tedy poklesem výkonnosti amerického hospodářství.

USA může ztratit až dva miliony pracovních míst

Podle Tima Duye, hlavního ekonoma společnosti SGH Macro Advisors, by americká ekonomika mohla ztratit až dva miliony pracovních míst. „To by znamenalo podobnou recesi jako v letech 1991 a 2001,“ uvedl Duy pro agenturu Reuters.

3 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *