bitcoin, kryptoměny, krypto, digitální

Bitcoin poprvé od ledna spadl pod 30 tisíc dolarů. Tlak přichází z Číny

Nejpopulárnější kryptoměna se během úterního obchodování krátce dostala pod hranici 30 tisíc dolarů. Stalo se tak poprvé od letošního ledna. Oproti svým historickým maximům, kterých dosáhla v dubnu, její hodnota klesla na méně než polovinu.

Za oslabením Bitcoinu pod 30 tisíc dolarů stojí podle analytiků především poslední kroky čínské centrální banky. Ta zpřísnila svou politiku vůči kryptoměnám. People’s Bank of China totiž vyzvala největší čínské banky a společnosti zprostředkující platební styk, aby tvrději zakročily proti obchodování s kryptoměnami. Jde o dosud nejpřísnější opatření ze strany Pekingu ve vztahu k digitální měnám.

Podle analytiků se ale fundamenty Bitcoinu nezměnily, a tak této korekci nepřikládají příliš vysokou váhu. To se ostatně projevilo v pozdějších hodinách úterního obchodování, kdy se Bitcoin vrátil nad 30tisícovou hranici a uzavíral mírně výše než v pondělí.

Kryptoměny však nemají v Číně na růžích ustláno. Kryptoměnové burzy byly z nejlidnatější země světa fakticky vytlačeny v roce 2017, kdy došlo ke zpřísnění pravidel pro jejich fungování. Některé platformy přesídlily do zámoří, což ale Číňanům v obchodování s kryptoměnami nezabránilo.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.