Bitcoin, kryptoměny

Cena bitcoinu prudce klesla, po tweetu šéfa Tesly se stabilizovala

Nejznámější kryptoměna bitcoin dnes výrazně oslabila a dostala se až k hranici 42.000 dolarů, nejníže za tři měsíce. Impulzem k propadu byla reakce šéfa automobilky Tesla Elona Muska, který na twitteru jednoznačně nevyvrátil spekulace, podle kterých se Tesla chystá prodat své zbývající bitcoiny, anebo že už je možná prodala. Později se ale cena stabilizovala a vrátila se nad 44.000 USD, když Musk v dalším tweetu vyjasnil, že Tesla žádné bitcoiny neprodala.

Bitcoin oslabil až na 42.185 dolarů (téměř 885.000 Kč) a ztrácel kolem deseti procent. Krátce po 10:00 SELČ už se pohyboval kolem 45.000 USD, ale dál výrazně kolísal. Podobně zareagovaly i některé další kryptoměny, například cena etherea klesla zhruba o osm procent, později se ale zotavila a z téměř 3124 USD vystoupila na 3400 USD. Digitální měna dogecoin pak ztrácela téměř sedm procent.

Musk v minulosti podpořil trh s kryptoměnami svým nadšením pro tato aktiva. V poslední době se zmiňoval také o dogecoinu, který původně vznikl z recese.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.