londýn

Česká společnost Eurowag se chystá na burzu v Londýně

Česká společnost Eurowag se chystá vstoupit na akciovou burzu v Londýně. Agentuře Reuters to ve čtvrtek řekly zdroje seznámené s plány podniku. Primární veřejnou nabídku (IPO) připravuje investiční společnost TA Associates, která má ve firmě podíl. Transakce by mohla Eurowag ocenit na více než dvě miliardy dolarů (přes 41 miliard Kč).

Chystaný úpis je podle Reuters známkou toho, že Londýnská akciová burza (LSE) je i po brexitu atraktivní pro firmy z kontinentální Evropy. Eurowag je poskytovatelem platebních řešení pro dopravce.

Globálními koordinátory, kteří mají vstup české firmy na londýnskou burzu zajistit, jsou investiční banky Citi, Jefferies a Morgan Stanley. Samotný vstup Eurowagu na burzu by podle zdrojů mohl přijít už v září a cílem bude umístit akcie v klíčových indexech londýnské burzy.

Firmu Eurowag založil v roce 1995 pod názvem W.A.G. podnikatel Martin Vohánka. Ten je v aktuálním žebříčku časopisu Forbes 31. nejbohatším Čechem s odhadovaným majetkem kolem 7,5 miliardy korun. Služby Eurowagu, které zahrnují tankování, mýtné, vracení daní, správu vozového parku či finanční služby, využívá přes 350.000 vozidel zhruba ve 30 zemích Evropy, Asie a Blízkého východu.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.