dolar, peníze

Dolar se dostal na pětitýdenní maximum. Pomáhají očekávání růstu úrokových sazeb

Investoři stále více věří tomu, že Federální rezervní systém na nejbližším měnověpolitickém zasedání rozhodne o dalším zvýšení základní úrokové sazby. A tak rostou sázky na dolar, který by se v takovém případě stal ještě atraktivnějším.

Americký dolar zažil nejlepší týden od dubna 2020. Vůči koši měn totiž během uplynulých sedmi dnů získal 0,61 procenta, a dostal se tak na nejvyšší úroveň od poloviny letošního července. Vůči euru se tak přiblížil paritě, na které se právě před několika týdny ocitl. Kdo z dolarových investorů chtěl v pátek získat euro, musel zaplatit jen 1,0033 dolaru za každou jednotku společné evropské měny.

Posilování dolaru pomáhá americká centrální banka

Právě očekávání investorů, že americká centrální banka bude pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb a bojovat se 40letou inflací, dolaru pomáhá v posilování. Trh očekává zvyšování sazeb navzdory faktu, že se americké hospodářství ocitlo v technické recesi, a že meziroční míra inflace v červenci mírně klesla. Investoři věří, že to nejhorší z hlediska inflace americké hospodářství ještě nemá za sebou.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *