Greenpeace a další ekologické organizace zahájily právní kroky proti Evropské komisi kvůli rozhodnutí zařadit jadernou energii a zemní plyn mezi takzvané zelené investice.

Ekologové zahájili právní kroky kvůli postoji EU k jaderné energetice a plynu

Greenpeace a další ekologické organizace zahájily právní kroky proti Evropské komisi kvůli rozhodnutí zařadit jadernou energii a zemní plyn mezi takzvané zelené investice. Tvrdí, že Evropská unie tímto postupem porušuje své vlastní klimatické zákony.

Podle ekologických organizací v důsledku tohoto kroku hrozí přesměrování investic do fosilních paliv namísto obnovitelných zdrojů energie. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Jaderná energie zelenou investicí

Organizace Greenpeace uvedla, že požádala o přezkoumání rozhodnutí Evropské komise zařadit mezi takzvané zelené investice jadernou energii. Další čtyři ekologické organizace se pak zaměřily na rozhodnutí zařadit mezi tyto investice zemní plyn, píše Reuters. Evropská komise uvedla, že na požadavky vznesené ekologickými organizacemi v patřičné době odpoví.

Komise má čas rozhodnout do února

Podle agentury Reuters má komise na reakci čas do února. Ekologické organizace uvedly, že pokud komise zařazení jádra a plynu mezi zelené investice nezruší, obrátí se na Soudní dvůr Evropské unie.

„Plyn je hlavní příčinou klimatického a ekonomického chaosu,“ uvedla Ariadna Rodrigová z organizace Greenpeace. „Zároveň stále není vyřešen problém radioaktivního odpadu a nebezpečí jaderných nehod je příliš velké na to, aby se dalo ignorovat,“ dodala.

Zdroj: ČTK

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *