Akcie

Evropské akcie oslabily na měsíční minimum. Trhy táhly dolů technologie

Stačily zprávy o tom, že Evropská centrální banka možná už příští týden sáhne po razantnější zvýšení úrokových sazeb a akciové trhy se vydaly směrem dolů. Panevropský index Stoxx 600 odepsal téměř jedno procento.

Evropské akciové trhy se dostaly na nejnižší úroveň za poslední měsíc. Nejcitlivější akcie, tedy především ty technologické, propadly v pondělí bezmála o 2,5 procenta, panevropský index Stoxx 600 odepsal 0,8 procenta.

V červených číslech zakončily prakticky všechny významné evropské burzy, propad u žádné z nich však nepřekonal jedno procento. Nejvíce oslabily akcie v Madridu, a to 0,92 procenta, necelé čtvrt procento umazala burza v Miláně.

Schnabelová i Powell jsou v přístupu k reakci na inflaci za jedno

Trhy reagovaly na vyjádření členky nejužšího vedení Evropské centrální banky Isabel Schnabelové. Ta během víkendu uvedla, že centrální banky musí silně zareagovat na rostoucí inflaci. A to i za cenu hospodářské recese. Podobně hovořil také šéf Fedu Jerome Powell na tradičním setkání centrálních bankéřů v americkém městečku Jackson Hole ve státě Wyoming. Pro akciové trhy to znamená, že jim stále větší konkurencí budou státní dluhopisy, jejichž výnosnost se bude zvyšovat.

3 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *