lithium

Kanadská společnost vybuduje továrnu v Braniborsku na zpracování lithia. Bude dodávat Tesle

Společnost Rock Tech Lithium má v plánu vybudovat továrnu na výrobu hydroxidu lithného nedaleko německé metropole Berlína. Fabrika za více než půl miliardy dolarů by měla zahájit provoz v roce 2024.

Továrna, která bude zpracovávat lithium pro další výrobu baterií pro elektromobily, vyroste ve městě Guben. To leží asi 90 minut vozem od místa, kde americká automobilka Tesla buduje svou gigafactory. V rozhovoru pro agenturu Reuters to oznámil braniborský ministr hospodářství Jörg Steinbach. Uvedl, že se na tom braniborská vláda dohodla s kanadskou společností Rock Tech Lithium.

Investice má dosáhnout asi 544 milionů dolarů a roční produkce hydroxidu lithného se vyšplhá až na 24 tisíc tun. To má být dostatečné množství pro výrobu kolem půl milionu lithium-ionových baterií pro elektromobily.Braniborsko bude mít celý řetězec výroby elektrických vozů, od zpracování nerostné suroviny přes výrobu baterií elektromobilů až po jejich recyklaci,“ řekl Steinbach. Provoz továrny na zpracování hydroxidu lithného by měl začít do tří let.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *