bitcoin

Mastercard bude vyplácet odměny za nákupy v kryptoměnách

Společnost Mastercard a americká kryptoměnová směnárna Gemini společně vydají první kreditní kartu, na které bude možné sbírat odměny za nákupy v kryptoměnách.

Uživatelé kreditní karty budou moci od letošního léta sbírat odměny za nákupy v podobě vrácení části utracených peněz v kryptoměnách. A to až do výše tří procent z utracené částky. Uživatelé karty si budou moci vybrat, zda chtějí odměny sbírat v Bitcoinech nebo v jiných typech digitálních měn. Podmínkou ale je, že zvolenou kryptoměnu přijímá kryptoměnová směnárna Gemini. Kartu vydá společnost WebBank, která je de facto digitální bankou. Sídlí v americkém Utahu.

Jde tak o další krok na cestě vydavatelů platebních karet a dalších platebních produktů do světa kryptoměn. Vedle Mastercard, se totiž do zprostředkování plateb v kryptoměnách zapojily také společnosti Visa nebo PayPal.

„Chtěli jsme dát spotřebitelům příležitost sbírat odměny v kryptoměnách,“ uvedl pro agenturu Reuters Raj Dhamodhara, šéf divize digitálních aktiv ve společnosti Mastercard. Kreditní karta bude zatím dostupná pouze ve Spojených státech.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.