Mediální gigant Axel Springer ve čtvrtletí zvýšil zisk o třetinu

Frankfurt 7. listopadu (ČTK) – Německý mediální gigant Axel Springer zvýšil ve třetím čtvrtletí čistý zisk meziročně o 33 procent na 62 milionů eur (1,6 miliardy Kč). Firma ve své dnešní zprávě zároveň uvedla, že mírně zlepšila odhad celoročního zisku na akcii.
Zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) ve čtvrtletí vzrostl téměř o pětinu na 187 milionů eur. Překonal tak očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali v průměru na 178 milionů eur.
Axel Springer nyní těží z rozvoje aktivit v oblasti digitální inzerce a z rostoucí ziskovosti zpravodajského portálu Business Insider, který firma koupila v roce 2015.
Celkové tržby ve čtvrtletí vzrostly o 2,3 procenta na 765 milionů eur (19,8 miliardy Kč). Firma dnes potvrdila, že s mírným růstem tržeb počítá i v celém letošním roce.
Axel Springer v Německu vydává nejčtenější list Bild či konzervativní deník Die Welt. Firma v posledních letech výrazně investuje do přechodu od tradičních tiskovin k digitálním aktivitám.

author avatar
Redakce Tým redakce
Redakce Tradeinfo.cz se zaměřuje na srozumitelnou a věcnou analýzu aktuálního dění ve světě ekonomiky, investic a byznysu. Naším cílem je přinášet čtenářům informace, které mají skutečnou hodnotu – bez zbytečného balastu, senzací a prázdných slibů. Věnujeme se tématům jako jsou akcie, ETF, komodity, kryptoměny, makroekonomické trendy i finanční gramotnost. Obsah vzniká na základě dat, ověřených zdrojů a dlouhodobého sledování trhů, s důrazem na kontext a praktické souvislosti pro běžné investory. Na této stránce najdete přehled článků redakce. Tradeinfo.cz stojí na nezávislém pohledu, kritickém myšlení a snaze pomáhat čtenářům lépe se orientovat ve světě financí.

Recenze

Žebříčky

Mohlo by se vám líbit ...