fed, USA, Powell

Nechť Powell zůstane v čele Fedu, vybízí americká ministryně financí

Americká ministryně financí Janet Yellenová podporuje v čele Federálního rezervního systému jeho současného šéfa Jeromea Powella. A chce, aby ho prezident Joe Biden do čela americké centrální banky jmenoval na další čtyři roky.

Guvernér Federálního rezervního systému (americké centrální banky) Jerome Powell nejspíše bude ve své funkci potvrzen na další čtyři roky. Opírá se totiž o oporu své předchůdkyně Janet Yellenová, která nyní v administrativě Joea Bidena zastává post ministryně financí. Yellenová měla podle informací reportérky agentury Bloomberg Salehy Moshinové za Powella lobbovat u jednoho z poradců současného amerického prezidenta.

Yellenová však není jedinou významnou političkou, která Powella podpořila. Republikánský senátor Steve Daines, který je zároveň členem senátní bankovní komise, poslal Joeu Bidenovi dopis, v němž se rovněž za Powellovo setrvání v čele Fedu vyslovil. Podle Dainese je prý žádoucí, aby Fed pokračoval v budování důvěry v oživující americkou ekonomiku.

Jerome Powell je guvernérem Federálního rezervního systému od roku 2018, když jej jmenoval tehdejší prezident Donald Trump. Jeho současný čtyřletý mandát vyprší příští rok v únoru.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *