Bitcoin, kryptoměny

Řetězec Walmart uvítal ve svých obchodech bitcoinomaty

Přibližně ve dvou stovkách obchodů řetězce Walmart po celých Spojených státech lidé budou moci nakoupit Bitcoiny v kryptoměnových bankomatech. Jde o projekt společností Coinstar a Coinme.

Vložíte bankovky a automat vám vydá voucher, na jehož základě bude možné přeměnu amerických dolarů na Bitcoiny učinit. Zájemci o investici do Bitcoinu se ale musí připravit na poměrně vysoký poplatek, který činí čtyři procenta z hodnoty transakce.

Kupující také musí mít účet u společnosti Coinme, která za instalací bitcoinomatů do 200 obchodů řetězce Walmart společně s Coinstar stojí. Společnost Coinstar už loni oznámila, že chce zdvojnásobit počet svých veřejně dostupných bankomatů zdvojnásobit na 3,5 tisíce.

Kritici pilotního projektu společností Coinme a Coinstar namítají, že se může zvětšit prostor pro nekalé praktiky s výměnou hotovosti na Bitcoin spojené. Bitcoinomaty totiž kryptoměnový svět zpřístupňují okruhu lidí, kteří by se k digitálním měnám jinak nedostali. Mohou tak prý být náchylnější k podlehnutí nepoctivcům. Společnost DigitalMint, která rovněž spravuje bitcoinomatové transakce, v minulosti obětem zpronevěry zachránila kolem pěti milionů dolarů.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *