Čína, Šanghaj

Rozdělená Asie. V Číně a Hongkongu akcie rostly, v Japonsku a Koreji oslabily

Šanghajská a hongkongská burza vstoupily do nového obchodního týdne solidním růstem. Naproti tomu burzovní indexy v Tokiu a Soulu se vydaly do záporného teritoria. Za jejich poklesem stál nárůst nově potvrzených případů nákazy koronavirem.

Čínské burzy zakončily první den obchodování nového týdne růstem na více než dvouměsíční maximum. Podporu akcie nalezly zejména u titulů ze zdravotnického sektoru. Hlavní index burzy v Šanghaji CSI300 posílil o 1,5 procenta a byl tak nejvýše od března, podobně jako souhrnný index Shanghai Composite.

Směrem vzhůru se vydala také burza v Hongkongu, kde index Hang Seng zpevnil o 0,6 procenta. Index zahrnující pouze čínské tituly přidal rovné procento. Obchodování v Hongkongu se vezlo na pozitivní vlně, která přišla ze Spojených států, kde burzy minulý obchodní týden zakončily v pozitivním teritoriu.

Naproti tomu burza v Tokiu oslabila, když tamní index Nikkei klesl téměř o jedno procento, a dobrá nálada z USA se do Japonska nepřenesla. Podle analytiků je hlavním faktorem pomalu postupující vakcinace proti koronaviru a vzestup nově potvrzených nákaz. Podobné důvody vedly k oslabení burzy také v Soulu. Tamní index KOSPI v pondělí ztratil 0,6 procenta.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.