Spojené státy zmírní cla na čínské zboží, zpráva pomohla libře a euru.

Spojené státy zmírní cla na čínské zboží, zpráva pomohla libře a euru

Na začátku nového obchodního týdne dorazil na trhy mírný optimismus. Během pondělí tak posilovaly měny, které bývají alternativou vůči bezpečným měnový přístavům. Euro a libra zpevnily k dolaru i jenu.

Euro zpevnilo vůči dolaru

Libře a euru hrálo do karet také pondělní uzavření amerických finančních trhů kvůli oslavám Dne nezávislosti. Společná evropská měna během pondělí zpevnila vůči dolaru o dvě desetiny procenta. Euro se tak udrželo mírně nad nejslabší úrovní k americké měně za posledních pět let.

Libra vůči dolaru získal dokonce 0,4 procenta, a to krátce poté co se dotkla nejnižší hodnoty od roku 1976. Investoři kvitovali informace, podle kterých se Bílý dům chystá v nejbližších dnech oznámit zmírnění celních tarifů na dovozy některého zboží z Číny.

Rostly i evropské akciové burzy

Euro i libra posilovaly také vůči japonskému jenu a švýcarskému franku. Díky tomu rostly rovněž některé evropské akciové burzy. Panevropský index Stoxx 600 přidal během pondělí 0,54 procenta, o téměř devět desetin vzrostl také index londýnské burzy FTSE 100. Naproti tomu index frankfurtské burzy DAX více než tři desetiny procenta ztratil.

3 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *