dolar, měna, peníze

Euro a jen posílily vůči dolaru. Švýcarský frank vystoupal na své měsíční maximum

Jednotná evropská měna korigovala během čtvrtečního obchodování své předchozí ztráty vůči americkému dolaru. Švýcarský frank zpevnil poté, co vyšla nejnovější data o vývoji meziroční míry inflace.

Americký dolar během čtvrtku oslabil vůči koši hlavních světových měn o 0,4 procenta. Euro naopak vůči dolaru o 0,4 procenta zpevnilo poté, co v předchozích dvou dnech zaznamenalo mírné ztráty. Japonský jen rovněž umazával oslabování z uplynulých dní vůči americkému dolaru. Euru poslední dobou hraje do karet sentiment investorů, který si začíná přivykat na avizované zvyšování základních úrokových sazeb Evropskou centrální bankou.

Švýcarský frank posiluje

Na své měsíční maximum vystoupal švýcarský frank, a to vůči euru. Impulsem pro jeho posílení bylo zveřejnění aktuálních dat o vývoji inflace. Ta v květnu dosáhla 2,9 procenta, a byla tak o 0,4 procentního bodu vyšší než v dubnu. Švýcarská inflace je zároveň nejvyšší za uplynulých 14 měsíců. Investoři tak sázejí na to, že švýcarská centrální banka dříve či později přikročí ke zvyšování úrokových sazeb. Její hlavní sazba se už téměř tři roky nachází na úrovni -0,75 procenta.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *