akcie

Společnosti, které vám pomohou nahlédnout do světa kryptoměn

Na světě už je přes 221 milionů uživatelů kryptoměn, v lednu to bylo kolem 106 milionů. Nedávný nárůst si určitě zaslouží pozornost, kryptoakcie jsou pro investory jedním z nejžhavějších témat. Přijetí bitcoinu, které je klíčem k jeho úspěšnosti, roste závratným tempem.

Bitcoin se konečně obchoduje výše než tomu bylo v nejhorších okamžicích tohoto roku. Bitcoinu nahrává i záporné reálné úrokové sazby snad ve všech koutech světa.

Kryptoakcie jsou vstupenkou do světa kryptoměn. Společnosti, které se zabývají těžbou bitcoinu a etherea, už jsou kotovány na burze. Navíc Tesla (NASDAQ:TESLA) pravděpodobně opět začne přijímat bitcoin jako platidlo. Podívejte se s námi na 4 akcie, které slibují zajímavý růst ve středně až dlouhodobém hledisku.

Marathon Digital (MARA)

Překotný růst z letošního roku má šanci na pokračování i do budoucna. Marathon se zabývá těžbou bitcoinu, což se jí daří – aktivně získává další a další těžaře. Do roku 2022 předpokládá obrovský růst těžařů, přes 100 000. Dále předpokládá, že bude dosahovat ročních příjmů přesahujících 1 miliardu dolarů.

Riot Blockchain (RIOT)

Další společnost z kryptoodvětví, která má ambiciózní předpoklady do budoucna je RIOT. Tržby za první tři měsíce letošního roku byly vykázány na 23,2 milionu dolarů. Jako bonus má společnost nulový dluh a tím pádem i dostatečnou finanční flexibilitu pro financování svého růstového plánu. I pro Riot platí, že jejich zvážení připadá na středně až dlouhodobý horizont.

Coinbase (COIN)

Průlom v přijetí kryptoměn se blíží z čehož těží i Coinbase, která oslnila svým hvězdným vstupem na burzu. V současnosti jsou akcie v režimu korekce a konsolidace, navíc vypadají v poměru ceny a zisku velmi atraktivně. Dobrou zprávou pro Coinbase je i široké přijetí kryptoměn mezi institucionálními investory. Coinbase je připravena vytvářet velké volné peněžní toky i v nadcházejících letech.

Robinhood (HOOD)

Velká volatilita po první veřejné nabídce IPO nemusí být nutně špatným znamením, akcie v dlouhodobém hledisku vypadají dobře a mají trajektorii růstu. Na platformě můžete obchodovat do akcií, fondů, zlata a samozřejmě do kryptoměn. Společnost je přítomná bohužel jen ve Spojených státech, ale je očekávána expanze i na mezinárodní trhy. Společnost spravuje aktiva v hodnotě přes 81 miliard dolarů, za loňský rok vykázala tržby ve výši 959 milionů dolarů, což znamenalo markantní přírůstek oproti předchozím letům. Kryptoměny, které Robinhood spravuje dosahují výše stovek milionů korun.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.