Průmyslová aktivita ve Spojených státech vzrostla, což naznačuje, že poptávka po zboží a službách zůstává v USA silná.

Světové akcie v polovině týdne klesaly. Investoři zesílili očekávání růstu úrokových sazeb

Průmyslová aktivita ve Spojených státech vzrostla, což naznačuje, že poptávka po zboží a službách zůstává v USA silná. Inflační tlaky tedy přetrvávají a investoři očekávají, že americká centrální banka zůstane naladěna pro zpřísňování své politiky.

Signály pro investory

I to je důvod, proč se americké, evropské a asijské akcie vydaly v polovině obchodního týdne do negativního teritoria. Investoři totiž dostaly z americké ekonomiky další signál, že inflační tlaky přetrvávají. Federální rezervní systém tedy zůstane nejspíše utvrzen v tom, že pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb je správná cesta za nižší inflací.

Klíčové indexy

Všechny tři klíčové indexy na Wall Street během středy oslabily v rozmezí od 0,54 (Dow Jones) do 0,75 procenta (S&P 500). Ještě výrazněji klesly akcie v Evropě. Panevropský index Stoxx 600 ztratil více než jedno procento, podobně jako index burzy v Madridu. Londýn a Milán odepsaly necelé procento, frankfurtský DAX klesl o 0,33 procenta. Z asijských trhů nejvíce ztratila burza v Hongkongu, a to 0,56 procenta. Tokijský index Nikkei naopak o 0,65 procenta zpevnil.

3 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *