Tesla, bitcoin, Elon Musk

Tesla vezme Bitcoin na milost, naznačil Elon Musk na kryptoměnové konferenci

Šéf a spoluzakladatel americké automobilky Tesla Elon Musk potěšil držitele kryptoměny Bitcoin. Na kryptoměnové konferenci totiž naznačil, že Tesla by mohla opět začít Bitcoin akceptovat jako platidlo.

„Zdá se, že se Bitcoin přesouvá směrem k obnovitelným zdrojům energie. Chci zde potvrdit, že podíl obnovitelných zdrojů na těžbě Bitcoinu je velmi pravděpodobně na nebo nad 50 procenty a trend je rostoucí. Pokud se to skutečně potvrdí, je velmi pravděpodobné, že Tesla opět začne akceptovat Bitcoin jako platidlo,“ řekl Elon Musk během středeční The B-Word Conference.

Musk zároveň přiznal, že osobně vlastní určitý objem kryptoměn Bitcoin, Ethereum a Dogecoin. Bitcoin na jeho vyjádření reagoval růstem o více než osm procent a vrátil se výrazně na hranici 30 tisíc dolarů. Kolem 20. hodiny středoevropského letního času se dokonce obchodoval za necelých 33 tisíc.

Americký miliardář a druhý nejbohatší člověk planety přitom v květnu uvedl, že Tesla nebude Bitcoin jako platidlo přijímat, protože jeho těžba je prý spojena s příliš velkou spotřebou elektřiny vyráběné z fosilních zdrojů. Později však svá slova mírnil a nyní potvrdil, že je ochoten vzít nejpopulárnější kryptoměnu na milost.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *