měď, Čína, těžba, baterie

Těžba mědi v Peru je téměř zpět na předkrizové úrovni

Podle peruánského ministerstva pro těžbu se objem dobývané mědi v červenci vrátil téměř na úroveň před propuknutím koronavirové pandemie. Obnovování provozu měděných dolů začalo již v květnu.

Produkce mědi v Peru dosáhla v červenci letošního roku necelých 199 tisíc tun. To je jen o 2,2 procenta méně než ve stejném měsíci loňského roku. Během virtuální tiskové konference to oznámil Jaime Galvez, peruánský ministr energetiky a těžby. Objem vytěženého kovu se tak v červenci téměř vrátil na úroveň obvyklou před propuknutím koronavirové pandemie.

Těžební průmysl se tak zotavuje z negativních následků pandemie, respektive karanténních opatření, jež byla peruánská vláda nucena uvalit. K tomu docházelo v polovině března, ale už od května se restrikce uvolňovaly. Karanténa se tak na těžbě mědi v Peru projevila nejvíce právě ve druhém letošním kvartále, postižené ale bylo celé první pololetí.

Vláda před necelým měsícem oznámila, že dobývání tohoto průmyslového kovu se mezi lednem a červnem meziročně snížilo o víc než pětinu. Návrat k normálu je tak dobrou zprávou nejen pro těžaře, ale i pro celou peruánskou ekonomiku. Těžba kovů se na jejím výkonu podílí asi ze čtrnácti procent.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.