kryptoměna

TOP 5 kryptoměn v roce 2021

Relativní novinka na poli investic jsou kryptoměny. Přinášejí vysoká rizika ale i příslib vysokých zisků. Nadšenci vyzdvihují svobodu a technologickou pokročilost, investoři vidí v kryptoměnách především možnost lákavého zisku. Připravili jsme pro vás TOP 5 kryptoměn, o kterých se nejvíce mluví a do kterých investoři vkládají nemalé finanční prostředky.

1. Bitcoin (BTC)

Bitcoin je původní kryptoměna a pořád se drží v čele žebříčku nepoužívanějších kryptoměn. Přestože se spekulovalo, že by Ethereum mohlo převzít místo Bitcoinu, ten se ale stále drží v čele žebříčku s více než 17,1 miliony BTC v cirkulaci.

Bitcoin, kryptoměny

2. Ethereum (ETH)

Ethereum svým uživatelům nabízí kromě standardních funkcí jako spoření, posílání a přijímání hotovosti také funkce tzv. smart contract, například hromadné financování dobročinných sbírek nebo decentralizované organizace.

ethereum

3. Tether (USDT)

Tether se na rozdíl od výše jmenovaných řadí mezi stablecoiny, které si drží relativně stabilní hodnotu a je tak vyhledáván investory, kteří chtějí předcházet extrémní volatilitě kryptoměn. Avšak Tether už čelil kontroverzím. Burza Bitfinex byla předmětem soudního řízení o použití Tetheru na krytí chybějících finančních prostředků.

tether

4. Binance Coin (BNB)

Měna Binance Coin vznikla, aby se s ní mohly platit poplatky na burze Binance – poplatky zaplacené v této měně získají slevu. On vzniku burzy se ale moho změnilo. Z Binance se stala největší burza svého druhu a její měna se vyšplhala k vrcholu žebříčku kryptoměn. Podobně jako Ethereum ale nabízí širší možnost využití, zmiňme například programovatelnost a tvorbu decentralizovaných finančních aplikací (DeFi).

binance

5. Cardano (ADA)

Cardano si klade za cíl sdružovat vizionáře, a tak vytvořit lepší a transparentnější svět. Tato platforma používá svoji kryptoměnu ADA. Narozdíl od většiny kryptoměn používá pro hlasování o konsenzu uživatelů tzv. proof-of-stake. Takové kryptoměny jsou výhodné pro investory, kteří si mohou snáze vydělávat v soutěži o odměnu tím, že vlastní kryptoměnu déle než ostatní.

cardano

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *