letadlo, aerolinky, letiště, let, vzduch, letecký průmysl

Turbulence v American Airlines

Cestující jsou po roce konečně připraveni cestovat letadlem bez výraznějších výluk a uzavření hranic. To ale nereflektují ceny akcií většiny leteckých společností, pořád jsou v sestupném trendu, který se nevyhnul ani American Airlines (AAL).

Do odvětví se podle odborníků pořád nedá atraktivně vstoupit, a to především kvůli přetrvávajícím problémům, které převažují nad vysokou poptávkou a výnosy. Za propadem ceny akcií stojí podle analytiků například obavy spotřebitelů z mutací koronaviru a rostoucí náklady společností na benzín.

Konkrétně AAL se nachází v takovém bodě, že nemá dostatek personálu a tím pádem nemůže provozovat asi 1 % červencových letů. Tyto lety musely aerolinky dočasně zrušit, ale do budoucna se očekává zlepšení.

Akcie American Airlines momentálně figurují na poslední příčce mezi americkými leteckými společnostmi v ukazateli upraveného čistého dluhu k celkové kapitalizaci. A to i přesto, že zákon dodal letecké společnosti kapitál.

Na TipRanks má společnost AAL na úrovni mírného prodeje (2krát Buy, 2krát Hold a 5krát Sell). Průměrná cílová cena AAL je 21,44 dolarů, což naznačuje potenciální dvanáctiměsíční růst o 1,47 %.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.