Nově jmenovaná premiérka britské vlády Liz Trussová navazuje na řešení energetické krize svých předchůdců. Po oznámení cenových stropů pro domácnosti.

Velká Británie zastropuje ceny energií také pro firmy či instituce veřejného sektoru

Nově jmenovaná premiérka britské vlády Liz Trussová navazuje na řešení energetické krize svých předchůdců. Po oznámení cenových stropů pro domácnosti se svých limitů na maximální ceny za elektřinu a plyn dočkají také firmy.

Stropy na energie

Cenové stropy na energii pro firmy se mají týkat kontraktů, které byly uzavřeny od 1. dubna letošního roku a jsou sjednány nejméně na šest měsíců, uvedla agentura Bloomberg s odkazem na dobře informované zdroje.

Cenový strop má být stanoven na 21,1 pence za kilowatthodinu elektřiny a 7,52 pence za kilowatthodinu zemního plynu. Vláda bude muset na kompenzace cenového rozdílu vynaložit kolem 40 miliard liber. Konkrétní suma ale bude ještě předmětem jednání o úpravách státního rozpočtu. To je naplánováno na tento pátek.

Kdy dojde ke snížení cen elektřiny?

V porovnání s aktuálními tržními cenami by mělo díky cenovým stropům dojít ke snížení ceny elektřiny pro firmy o 50 procent, u plynu by sleva dosáhla kolem 25 procent. Vedle firem se cenový strop bude týkat také institucí veřejného sektoru nebo charitativních organizací. Po třech měsících se cenové stropy mají vyhodnocovat a vláda rozhodne, zda jejich platnost prodlouží.

8 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *