BASF

BASF otevřela první část továrního komplexu v jihočínském Čan-ťiangu

Společnost BASF slavnostně otevřela první závod továrního komplexu, který vzniká ve městě Čan-ťiang v jihočínské provincii Kuang-tung. Závod s roční výrobní kapacitou 60 000 tun technických plastů se bude orientovat především na zákazníky v automobilovém a elektronickém průmyslu.

„Ze strategického hlediska je důležité dodat, že nejde o přesun výroby. Projekt má za cíl uspokojit potřeby čínského trhu. Ten je nejdůležitějším růstovým trhem pro globální chemickou výrobu a do roku 2030 bude tvořit okolo 50 % světového chemického trhu,“ vysvětluje Boris Gaspar, generální ředitel společnosti BASF spol. s r.o. v České republice.

Komplex bude fungovat jako vzor udržitelné výroby

Po svém dokončení bude areál Čan-ťiang třetím největším komplexem typu Verbund v rámci celé skupiny BASF, a to po německém Ludwigshafenu a belgických Antverpách. Zároveň se stane vzorem udržitelné výroby. Společnost BASF plánuje komplex zásobovat elektřinou z obnovitelných zdrojů, její podíl má do roku 2025 činit 100 %. Jedná se o historicky největší investici BASF s odhadovanou celkovou hodnotou 10 miliard dolarů.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *