Evropské akcie během středečního obchodování klesaly. Do jisté míry tak reflektovaly úterní vývoj na burze v New Yorku.

Trhy sází na další růst úrokových sazeb v USA. Japonský jen padá na dvouletá minima

Evropské akcie během středečního obchodování klesaly. Do jisté míry tak reflektovaly úterní vývoj na burze v New Yorku. Projevila se ale také sázka investorů na další růst úrokových sazeb v USA, kde se blíží měnověpolitické zasedání centrální banky.

FED bude pokračovat v boji s inflací

Federální rezervní systém bude o změně úrokových sazeb rozhodovat na tradičním dvoudenním jednání, které se koná 20. a 21. září, tedy za necelé dva týdny. Z jeho řad v posledních dnech a týdnech zaznívala vyjádření, jejichž autoři dávali jasně najevo, že centrální banka je odhodlána bojovat s inflací.

Tato prohlášení se postupně dostávají do očekávání finančních trhů, kde investoři počítají s dalším růstem úrokových sazeb. Jedním z projevů je rostoucí hodnota amerického dolaru vůči dalším světovým měnám.

Japonský jen ztrácí vůči dolaru

A momentálně na takový vývoj doplácí japonský jen. Ten se během středečního obchodování dostal vůči americkému dolaru na nejslabší úroveň za poslední dva roky. Jen za uplynulých 12 měsíců je dolar vůči jenu o více než 30 procent silnější. Jen se blíží na dosah kursu 147 jenů za dolar, kde se nacházel naposledy v srpnu 1998.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *