německá automobilka, Volkswagen

Volkswagen ztrojnásobil dodávky elektromobilů na čínský trh

Německá automobilka Volkswagen překvapila sebe i trh počtem dodaných elektromobilů do Číny za prvních devět měsíců letošního roku. Přitom ještě v červenci hovořila o nutnosti změnit strategii pro trh nejlidnatější země světa.

Koncern Volkswagen dodal od ledna do září na čínský trh 47 200 elektromobilů. Ve stejném období loňského roku to bylo jen 15 700. Meziroční počet elektromobilů dodaných Volkswagenem do Číny se tak ztrojnásobil. Německá automobilka přitom ještě nedávno hovořila o nutnosti změnit strategii právě pro Čínu.

„Podařilo se nám podstatně navýšit prodej našich elektromobilů v Číně ve třetím čtvrtletí, což jsme plánovali. Jsme na dobré cestě, abychom se brzy dostali na roční prodeje mezi 80 a 100 tisíci kusů našich modelů z rodiny ID.,“ uvedl podle agentury Reuters Christian Dahlheim, šéf obchodní divize Volkswagenu.

Výkonný ředitel Volkswagenu v červenci uvedl, že koncern se musí zaměřit na změnu přístupu k čínskému trhu s elektromobily. Německá automobilka totiž za první pololetí v Číně prodala jen něco málo přes 18 tisíc elektromobilů, což bylo považováno za zklamání.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.