Otevírání hraníc EU

Vztahy Londýna a Bruselu ve finančních trzích se stabilizují, myslí si eurokomisařka

Evropská unie a Velká Británie si mají v průběhu března vyjasnit vztahy v oblasti finančního sektoru. Má dojít k vzájemnému schválení základních pravidel pro spolupráci. Ve čtvrtek to uvedla eurokomisařka pro finanční služby Mairead McGuinnessová.

Britský finanční sektor utrpěl brexitem obrovskou ztrátu. Byl prakticky ze dne na den odříznut od svého největšího zahraničního partnera, kterým jsou právě investoři z kontinentální části Evropské unie. Londýnská City tak ztratila trh s denním obratem kolem osmi miliard eur. Těžiště evropských finančních transakcí se přesunulo do Amsterdamu a Paříže.

Brexit podle McGuinnessové způsobil obrovskou změnu režimu, ačkoli zatím k výrazným turbulencím na trhu v Londýně nedošlo. Prvním krokem vedoucím ke stabilizaci vzájemných vztahů je odsouhlasení memoranda o společném postupu při tvorbě nových pravidel. „Věříme, že se nám tento krok podaří zvládnout do konce března,“ uvedla Mairead McGuinnessová. Eurokomisařka vyjádřila naději, že půjde o podobný způsob nastavení vztahů, jaký má Evropská unie se Spojenými státy.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.