coinbase recenze

Coinbase recenze – poplatky, návod, hodnocení

Coinbase poprvé debutovala před více než deseti lety a od té doby ušla velký kus cesty. Slouží více než 56 milionům ověřených uživatelů po celém světě. Je to jedna z největších kryptoměnových burz na světě s výjimečným objemem obchodů. Má také dobrou pověst díky špičkovému zabezpečení v oboru. Sídlí v USA a byla založena v roce 2012. Coinbase označujeme za kryptoburzu a určitě jako taková začínala, ale v průběhu let rozšířila svou nabídku nejen o nákup, prodej a obchodování s kryptoaktivy.

coinbase recenze 2022

 

Coinbase recenze – poplatky

Na standardní platformě Coinbase zaplatíte poplatek za spread ve výši 0,5 % plus transakční poplatek za každý nákup/prodej kryptoměny. Každý nákup nebo prodej digitální měny podléhá poplatku. Každý nákup nebo prodej digitální měny také podléhá směnnému kurzu pro danou transakci a variabilní poplatek zaplatíte také v případě, že použijete platební metodu okamžitého nákupu namísto použití prostředků, které již byly převedeny z vaší banky.

To je vysvětleno v obchodních podmínkách služby Coinbase. Dejte si pozor, poplatky se mohou lišit a měnit, mohou existovat další poplatky, které nejsou v této recenzi uvedeny.

coinbase recenze kde koupit

 

Produkty

Můžete obchodovat Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Litecoin, aniž byste museli nejprve konvertovat ze své základní měny na jinou kryptoměnu.

Můžete nakupovat a prodávat oblíbené digitální měny, investovat do kryptoměn, používat digitální peněženku a tržiště USD Coin. Mají jeden z nejjednodušších a nejrychlejších nákupních procesů.

Digitální peněženka slouží k ukládání vašich digitálních aktiv. S jejich digitální peněženkou můžete mít všechny své kryptoměny ve vlastním zařízení.

Coinbase vám umožní půjčit si až 100 000 dolarů v hotovosti s využitím svých bitcoinových aktiv jako zástavy, nemají žádný stanovený plán splácení. Musíte pouze každý měsíc splácet dlužné úroky.

coinbase pro recenze

 

Platforma Coinbase

Podle toho, co jsem četl, je jejich platforma snadno použitelná. Skvělá pro začátečníky a přímočará. A na druhou stranu, zkušení obchodníci se možná budou chtít poohlédnout po platformě, která poskytuje více nástrojů pro tvorbu grafů a/nebo si účtuje nižší poplatky za obchodování. Nabízejí podporu pro počítače i mobilní zařízení, což znamená, že si na své přijdou i uživatelé Windows, MacOS, iOS a Androidu.

 

Regulace

Za prvé, společnost Coinbase Ireland Limited je regulována irskou centrální bankou. Rovněž se usilovně snaží omezit jakékoli obavy o bezpečnost. Sídlí v USA a tvrdí, že nikdy nebyla hacknuta. A co je nejdůležitější, burza uchovává téměř 100 % digitálních aktiv svých uživatelů v offline chladicím úložišti.

kde koupit kryptoměny

 

Registrace

Tlačítko pro registraci je snadné najít. Nachází se v horním panelu vpravo. Jmenuje se „Začít“. Po kliknutí na tlačítko Začínáme se dostanu k formuláři, který je třeba vyplnit. Ptá se na jméno, e-mail a heslo. Kliknete na „Vytvořit“ a objeví se poznámka o GDPR, poté článek o zásadách ochrany osobních údajů, souhlas s odběrem novinek a poté vám přijde ověřovací e-mail. Já jsem e-mail obdržel okamžitě.

kde koupit bitcoin

kde koupit ethereum

Po ověření e-mailu jsem musel zadat své telefonní číslo, abych získal ověřovací kód. Ten přijde během chvilky, vyberete si občanství a pak vyplníte formulář s otázkami týkajícími se totožnosti. Vaše jméno, datum narození, adresa a otázky jako např: „K čemu budete Coinbase používat?“ A tady jsem se zastavil. Jsem si vědom, že nemají demo účet, ale přesto jsem se zkusil zaregistrovat a podívat se na platformu, podívat se na účet a jak věci fungují, než vyplním své osobní údaje. Registrace byla snadná, ale velmi zdlouhavá.

 

Webové stránky společnosti Coinbase

Design webových stránek je velmi jednoduchý. Modrý text, jednoduché obrázky a grafika. Webové stránky jsou velmi responzivní a snadno se na nich orientuje, všechna tlačítka fungují dobře. V horním panelu máte hlavní nabídku:

 • Cena
 • Učte se
 • Jednotlivci
 • Podnikatelé
 • Vývojáři
 • Společnost

Vzdělávací podpora je dobrá. Po kliknutí na možnost Vzdělávat se si můžete vybrat, zda chcete zobrazit tipy a návody, základy krypta nebo zobrazit aktualizace trhu.

coinbase recenze burza

Nemají live chat ale “Help Centrum”. A žádné kontaktní údaje.

jak koupit kryptoměny

 

Demo účet

Použití demo obchodního účtu znamená, že se nemusíte obávat ztráty peněz, můžete se učit a získávat dovednosti předtím, než začnete obchodovat naživo. Je to dobrý vzdělávací nástroj pro začátečníky. Coinbase bohužel demo účty nepodporuje, takže pokud se chcete učit pomocí bezplatného nebo demo účtu, nebude Coinbase tou správnou volbou.

 

Sociální sítě

Jsou aktivní na Twitteru, Facebooku a mají vlastní blog. Pokud se podíváme na Facebook, tak tam už tři měsíce nevidím žádnou aktivitu. Zveřejňují novinky a fakta a mají 377 tisíc sledujících. Twitter je o něco aktuálnější a má 3,9 milionu sledujících. To je obstojné.

jak coinbase pro

Mají blogové články o tom, co si Coinbase myslí o… nebo články o tom, jak na to. Všechny jsou aktuální, poslední článek je starý jen několik dní.

co je coinbase

 

Výhody a nevýhody služby Coinbase

Coinbase je slušná platforma pro výměnu kryptoměn a snadno se používá. Web a platforma. Podporuje také více měn pro obyvatele USA než každá jiná kryptoburza. Jsou také jednou z prvních, která již všem svým zákazníkům zpřístupnila krypto odměnovou kartu.

Na druhou stranu jsou poplatky Coinbase vyšší než u jiných burz, nemají demo účet, žádný live chat a nenašel jsem žádné kontaktní údaje. Na jejich webových stránkách jsem hledal nějaké další informace o tom, jak platforma funguje, ale bez šance. Vzdělávací podpora není špatná, mají články, ale chybí mi více návodů, videí na YouTube apod.

 

Výhody:

 • Snadné použití
 • Podpora více měn pro obyvatele USA
 • Dobré pro začátečníky
 • Silné zabezpečení

 

Nevýhody:

 • Omezený kontakt se zákazníky
 • Žádná výuková videa
 • Poplatky jsou poměrně vysoké
 • Nutné ověření totožnosti