Recenze brokerského webu: FIO – Zajímavá a bezpečná nabídka

V tomto díle recenzí se budeme věnovat FIO bance, která nabízí mimo jiné i on-line obchodování s akciemi. Jak je to ale s přehledností webu, aktuálností zpravodajství a kvalitou nabízených služeb? Pojďme se na to společně podívat.

Přehlednost

Web má zajímavý modro zelený design, který na nás udělal dobrý dojem. Stránky jsou společné pro klasické bankovnictví a on-line obchodování. I přes tento fakt jsou stránky velice přehledné a umožňují dohledání potřebných informací bez zbytečných komplikací. Postranní lišta se záložkami je dobré řešení hlavní nabídky a jednotlivé záložky jsou popsané v pár větách k usnadnění výběru.

Zpravodajství

Zpravodajství je zde na vysoké úrovni a denně dochází k jeho aktualizaci. Aktuality jsou rozdělené do několika kategorií, kde nechybí zprávy z burzy, odborné články, analýzy, souhrny z trhu, StockList a další. Stránka není přeplněná, jako je tomu zvykem u některých konkurenčních webů, což zpříjemňuje její procházení. Zajímavý je tzv. StockList, jehož zjednodušená verze je hned na první stránce sekce zpravodajství. Jedná se o střednědobá investiční doporučení.

Služby

Fio banka má svou vlastní aplikaci pro obchodování on-line. Aplikace umožňuje obchodování např.: s akciemi, futures, dluhopisy atd. a to na mnoha burzách např.: ČR, USA, Německo. Toto všechno je možné vyzkoušet na demo účtu, který je zcela bezplatný. Zajímavou možností je aplikace Smartbroker, která umožňuje přístup k portfoliu z tabletu. Začínající investor rozhodně uvítá vzdělávací semináře, které jsou také zcela zdarma.

Obecné informace

Fio banka má dobrou pověst a funguje v ČR již od roku 1993. Má zde mnoho poboček, což velice zjednodušuje osobní kontakt a případnou dohodu o spolupráci. K dispozici je i callcentrum a e-mail. Závěrem nelze jinak, než doporučit tuto platformu, na které jsme během naší recenze nenašli žádné výrazné nedostatky.

Celkové hodnocení (jako ve škole): 1

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.