čína

Hongkongské akcie posílily. Pomohl jim projev čínského prezidenta

Akcie v Hongkongu našly pevnou půdu pod nohama a středeční obchodování zakončily silnější. Svezly se na vlně růstu technologických titulů poté, co čínský prezident Si Ťin-pching ve svém projevu v Šen-čenu zdůraznil ochranu vlastnických práv.

Index hongkongské burzy Hang Seng sice přidal jen sedm setin procenta, ale dílčí subindexy ukazují, kterým akciím se dařilo nejvíce. Technologický segment přidal téměř dvě procenta, naopak o 2,8 procenta oslabily energetické tituly.

Technologické akcie ovšem pozitivně zareagovaly na projev čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, který v Šen-čenu zdůraznil význam vlastnických práv. Řekl, že Šen-čen vlastnická práva posílí a zvýší ochranu investorů a podnikatelů. Slíbil také, že čínská vláda bude klást důraz na urychlování reforem.

Akcie na dvou čínských burzách (v Šanghaji a Šen-čenu) zakončily ve středu obchodní den v červeném teritoriu. Šanghajský souhrnný index oslabil o 0,56 procenta, šen-čenský pak o 0,51 procenta. Na propadu se projevilo vybírání zisků investory. Nejvíce oslaboval zemědělský a realitní sektor. Akcie v obou těchto segmentech klesly o více než procento.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *