New York, USA

Akcie v New Yorku vystoupaly na nová historická maxima

Dow Jonesův index pokořil ve čtvrtek dosavadní rekord. Pod vlivem skvělých čísel z amerického trhu práce vystoupal na nejvyšší úroveň v historii. Rekord padl také v případě hlavního indexu newyorské burzy S&P 500.

Ještě nikdy v historii nezakončily indexy newyorské burzy Dow Jones a S&P 500 obchodní den tak vysoko jako ve čtvrtek 11. března. Dow Jones vystoupal na úroveň 32 485,59, S&P 500 pak na 3 934,83 bodu. O 2,5 procenta posílil také technologický index Nasdaq, svou nejvyšší úroveň z poloviny února ale nepřekonal.

Akcie na Wall Street se svezly na vlně optimismu, kterou vyvolala data z amerického trhu práce. Během uplynulého týdne se totiž počet žádostí o dávky v nezaměstnanosti snížil podstatně více, než se očekávalo. Dalším stimulantem pro akciové trhy byl podpis Joe Bidena pod fiskální stimulační balíček v objemu 1,9 bilionu dolarů, který prošel oběma komorami amerického Kongresu.

Vývoj na trhu práce tak potvrzuje odhady, že americké hospodářství nabírá dech a fiskální balíček by jeho oživení mohl ještě uspíšit. Zároveň se v USA daří dostávat epidemii koronaviru pod kontrolu postupujícím očkováním. To je další důvod pro investory, aby se domnívaly, že ekonomika je na vzestupu.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *