Již třináct let je součástí trhu se sociálními médii. V posledním čtvrtletí roku 2022 dokázal vydělat 847 milionů amerických dolarů.

Akcie Pinterestu se stávají výhodnou investicí

Zvyšování zisků a tržeb je v dnešní době složité pro velké množství společností. Jsou zde ale společnosti jako Pinterest, kterému se to i přes pandemii a ochlazení trhu daří. Akcie společnosti Pinterest rychle vzrostly po zveřejnění výsledků v posledním čtvrtletí roku 2021.

Společnost Pinterest je na trhu již od roku 2009. Již třináct let je součástí trhu se sociálními médii. V posledním čtvrtletí roku 2022 dokázal vydělat 847 milionů amerických dolarů. Tento zisk dokonce překonal odhady analytiků, který byl 827 amerických dolarů. I čistý zisk překonal očekávání o 15 %.

Pokud se podíváme na celý minulý rok, tak se společnosti Pinterest podařilo vydělat 2,58 miliardy amerických dolarů, i zde překonal výdělek společnosti odhady analytiků, ale zde nebyl rozdíl tak markantní. Analytici odhadovali celkový výdělek 2,56 miliard amerických dolarů.

Ne tak se ovšem dařilo počtu aktivních uživatelů. Existuje ovšem logické vysvětlení, jelikož se svět oproti roku 2020 vrátil do normálnějších kolejí a lidé začali trávit méně času doma, tudíž i na mobilních telefonech a sociálních sítí. Počet aktivních uživatelů klesl za poslední čtvrtletí na 431 milionů uživatelů. Jedná se již o třetí pokles po sobě.

Informace, které přinesla zpráva o společnosti Pinterest i reakce akcionářů, naznačují možnost nákupu akcií společnosti Pinterest. Společnost dokáže zvyšovat tržby a zisky, i když čelí zpomalení růstu a klesajícímu počtu aktivních uživatelů.

3 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.