Americké akcie zakončily středeční seanci v mínusu.

Americké akcie zakončily středeční seanci v mínusu. Reagovaly na rekordní inflaci

Akciové trhy překvapila data o červnové inflaci v USA. Tempo růstu spotřebitelských cen je ve Spojených státech nejvyšší od roku 1981, v meziměsíčním vyjádření pak od září 2005. Trhy se obávají prudké reakce centrální banky.

Klíčové indexy v červených číslech

Všechny tři klíčové indexy na Wall Street se ve středu ocitly v červených číslech. Nejmenší ztrátu utrpěl technologický Nasdaq, který zakončil jen o 0,15 procenta slabší v porovnání s úterním obchodováním. S&P 500 odepsal 0,45 a Dow Jones Industrial Average 0,67 procenta.

Špatná nálada stačila ještě ovlivnit obchodování na evropských burzách, které rovněž zakončily v záporném teritoriu. Z evropských trhů nejvíce ztratila burza ve Frankfurtu nad Mohanem, jehož index DAX odepsal přes jedno procento, více než jednoprocentní ztrátu utrpěl také panevropský index Stoxx 600.

Čeká se zvýšení úrokových sazeb

Investoři se totiž obávají prudké reakce amerického Fedu, který bude za necelé dva týdny rozhodovat o nastavení úrokových sazeb. Zatímco dosud se spekulovalo, že je zvýší o 0,5 až 0,75 procentního bodu, nyní je ve hře i růst o rovné procento. To by znamenalo snížení likvidity na trzích a oslabení poptávky po akciích.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *