bitcoin

Bitcoin má za sebou nejhorší týden od roku 2018. Odolá hranice 40 tisíc dolarů?

Nejstarší a nejpopulárnější kryptoměna se začátkem nového roku nastolila sestupný trend. Má za sebou nejhorších sedm dní za 3,5 roku a v současné době bojuje o uhájení psychologické hranice 40 tisíc dolarů.

Za sedmidenním sestupem Bitcoinu stojí dva hlavní faktory. Tím prvním je zveřejněný zápis z prosincového zasedání Federálního rezervního systému (americké centrální banky), z něhož vyplývá, že centrální bankéři jsou ochotni začít zvyšovat úrokové sazby dříve, než se původně předpokládalo.

Druhým důvodem jsou propuknuvší nepokoje v Kazachstánu a vypnutí internetu v celé zemi. Kazachstán přitom patří mezi největší těžaře Bitcoinu na světě. Loni v srpnu na něho připadal bezmála 20procentní podíl. Kazachstán je tak světovou trojkou v těžbě této virtuální měny za Spojenými státy a Čínou.

Bitcoin do nového roku vstupoval s hodnotou blížící se 48 tisícům dolarů, avšak nyní bojuje o udržení hranice 40 tisíc. Za méně než 40 tisíc dolarů se naposledy obchodoval loni v září. Od té doby stihl pokořit několik historických maxim. Od toho posledního dělí Bitcoin více než 20 tisíc dolarů.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.