tokio, japonsko, asie

Burzy v Šanghaji, Hongkongu i Tokiu v polovině týdne posílily

Akcie technologických, finančních a energetických společností byly hlavními tahouny středečního růstu na trzích v Číně, Hongkongu a Tokiu. Dění na burzách je také částečně ovlivněno výsledkovou sezónou, kdy společnosti oznamují své finanční ukazatele za první letošní čtvrtletí.

Šanghajská burza ve středu zpevnila o 0,42 procenta měřeno souhrnným indexem. Blue chips pak přidaly 0,56 procenta, přičemž růst táhly energetické či farmaceutické společnosti. Burza v Šen-čenu přidala 0,8 procenta, a to hlavně díky technologickým společnostem, které posílily o více než dvě procenta. Trhy budou v dalších dnech napjatě sledovat dlouho očekávané zasedání politbyra, nejvyššího orgánu čínské komunistické strany.

V podobném duchu se vyvíjelo středeční obchodování na burze v Hongkongu. Zdejší index Hang Seng zpevnil o půl procenta. Trh sílil hlavně díky finančním a částečně také díky čínským společnostem. Realitní tituly oslabily o 0,14 procenta. Tokijský index Nikkei pak zpevnil o 0,21 procenta, burzu táhly technologické tituly. Ty vesměs posilovaly o dvě až tři procenta. V dalších dnech bude dění na burze v Tokiu částečně pod vlivem výsledkové sezóny, kdy firmy postupně oznamují své finanční výsledky za první letošní kvartál.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.