Evropské a americké akcie ve středu rostly. Navzdory výprodejům v Asii

Evropské a americké akcie ve středu rostly. Navzdory výprodejům v Asii

Většině burzovních indexů v Evropě a USA se v polovině obchodního týdne dařilo. Přestože euroamerickému obchodování předcházela nepříznivá seance v Asii, kde klíčové burzy ztrácely půdu pod nohama.

Burzovní index Stoxx 600 zpevnil

Středeční obchodování se vezlo na vlně optimismu zejména v Evropě. Tamní panevropský burzovní index Stoxx 600 zpevnil o 1,66 procenta, pařížská burza si dokonce připsala více než dvouprocentní růst. Naprostá většina evropských parketů rostla o více než jedno procento.

Nervozita amerických investorů

Obchodování v Evropě bylo do určité míry ovlivněno nervozitou amerických investorů, kteří netrpělivě očekávali zveřejnění zápisu z posledního jednání Fedu. To se také podepsalo na počátečním oslabení akcií na Wall Street. Newyorská burza se však v odpoledních hodinách vzpamatovala a zakončovala v kladném teritoriu. Dow Jones, S&P 500 i technologických Nasdaq si připsaly od 0,4 do 0,7 procenta.

Naproti tomu asijské trhy ztrácely. Burzy v Šanghaji, Hongkongu i Tokiu odepsaly více než jedno procento. Na trzích se podepsala zvýšená obava z příchodu globální hospodářské recese.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *