Francie musí zrychlit výstavbu kapacit pro produkci obnovitelné elektřiny, řekl prezident Macron

Francie musí zrychlit výstavbu kapacit pro produkci obnovitelné elektřiny, řekl prezident Macron

Francouzský prezident Emmanuel Macron bude prosazovat zjednodušení byrokratického procesu při povolování výstavby energetických projektů využívajících obnovitelné zdroje. Podle něho je třeba výrazně zrychlit budování nových kapacit.

Francie potřebuje více elektrické energie

Emmanuel Macron při návštěvě větrného parku v Bretani řekl, že Francie bude do roku 2050 potřebovat asi o 40 procent více elektrické energie než dnes. Jenže aby elektřiny nebyl do té doby nedostatek, bude zapotřebí výrazně zvýšit produkční kapacity francouzských elektráren.

A jako nejjednodušší cestu francouzský prezident vidí zjednodušení procesu výstavby elektráren využívajících obnovitelné zdroje. Právě projekt v Bretani byl otevřen po deseti letech od zahájení stavby. „Ve Francii to trvá stále příliš dlouho,“ řekl Macron s tím, že je nutné tempo budování kapacit zdvojnásobit.

Francie se přiklání k obnovitelným zdrojům

Francie patří k zemím, které dlouho sázeli na jadernou energetiku, jenže vývoj v tomto roce ukázal, že francouzské atomové elektrárny stárnou a nejspíše není dostatečná vůle je nahradit novými bloky. Větší příklon k obnovitelným zdrojům je tak logickou alternativou i s ohledem na klimatické cíle.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.