Volkswagen logo

Herbert Diess odejde z čela Volkswagenu. Končí šéf, který koncern proměnil téměř k nepoznání

Začátek nového školního roku bude znamenat také začátek nové éry pro německý automobilový koncern Volkswagen. Herberta Diesse v jeho čele totiž 1. září nahradí dosavadní šéf Porsche Oliver Blume.

Co stojí za odchodem Herberta Diess z Volkswagen?

Herbert Diess z pozice výkonného ředitele skupiny Volkswagen odejde na přání rodin Porsche a Piechů, které mají v koncernu většinová hlasovací práva. Podle agentury Reuters to uvedl dobře informovaný zdroj. Oficiálně však Diesse k odchodu vybídla většina dozorčí rady Volkswagenu a jako důvod Diessova konce se udává jeho špatný styl komunikace. A také některá strategická rozhodnutí, která vlastníci považují za nesprávná.

Příchod v krizi

Diess přitom Volkswagen převzal před čtyřmi lety v krizi vyvolané aférou „dieselgate“. Podařilo se mu nastartovat nutné změny v automobilce, které ji rozhodujícím způsobem posouvají k elektromobilitě a udržení své konkurenceschopnosti tváří v tvář největším rivalům.

Již nějakou dobu se také spekulovalo, že Herbert Diess je trnem v oku odborům, jelikož se rozhodl radikálně snižovat náklady. Rovněž v zájmu zachování své schopnosti držet krok zejména s americkou Teslou.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *