Hodnota kryptoměnových trhů se dostala pod jeden bilion dolarů.

Kryptoměnové trhy dramaticky padají. Cena Bitcoinu klesla nejníže od prosince 2020

Hodnota kryptoměnových trhů se dostala pod jeden bilion dolarů. Z populárních digitálních měn výprodej nejvíce zasáhl Ethereum, které během pondělního obchodování odepsalo přes 18 procent své hodnoty.

Hodnota Ethereum

Dolarová hodnota měny Ethereum se dostala na nejnižší úroveň od loňského ledna, když se v pondělí obchodovalo jen těsně nad hranicí 1200 dolarů. Bitcoin se během jediného dne propadl o více než 15 procent a jeho kurs se dostal pod 24 tisíc dolarů. Takto laciný byl Bitcoin naposledy v prosinci 2020. Od té doby se mu podařilo svou hodnotu prakticky ztrojnásobit, kdy se o necelý rok později přiblížil na dohled 70tisícové metě.

Výprodej kryptoměn

K výprodeji kryptoměn došlo v reakci na sílící očekávání investorů, že americká centrální banka (Fed) bude dále utahovat svou měnovou politiku v podobě růstu úrokových sazeb. Fed tak bude reagovat na nečekaně vysokou květnovou inflaci, která dosáhla 8,6 procenta v meziročním srovnání. Kryptoměny tak ztrácejí svou atraktivitu. Především proto, že jde o jedno z nejrizikovějších aktiv, které ale momentálně de facto nepřináší žádné zhodnocení.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *