Německo

Německá ekonomika ve 2. čtvrtletí po revizi dat vzrostla víc, o 1,6 procenta

Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se ve druhém čtvrtletí zvýšil o 1,6 procenta po dvouprocentním poklesu v prvním kvartálu. Ve své zpřesněné zprávě to dnes oznámil spolkový statistický úřad. Mírně tak upravil svůj odhad z konce července, kdy uváděl růst o 1,5 procenta.

Německé hospodářství začátkem roku zasáhla nová opatření proti šíření koronaviru. Propad HDP v prvním čtvrtletí byl ale podle dnešních údajů statistického úřadu o něco mírnější, než předpokládala červencová zpráva. V té statistici pokles odhadovali na 2,1 procenta.

Ve druhém čtvrtletí ekonomika těžila z postupného uvolňování opatření proti koronaviru. Hospodářský růst nicméně brzdí problémy v dodavatelském řetězci.

Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky. Mezinárodní měnový fond (MMF) v červenci potvrdil, že v letošním roce počítá s růstem německé ekonomiky o 3,6 procenta po loňském propadu o 4,8 procenta. Odhad hospodářského růstu na příští rok pak měnový fond zlepšil na 4,1 procenta z dříve předpokládaných 3,4 procenta.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *