Německo by mělo prodloužit životnost nejméně dvou jaderných bloků, ukázaly zátěžové testy Takzvané stresstesty německé elektrické sítě ukázaly, že Německo by mělo prodloužit životnost nejméně dvou ze tří jaderných reaktorů, které má stále v provozu. A to nejméně za konec letošního roku.

Německo by mělo prodloužit životnost nejméně dvou jaderných bloků, ukázaly zátěžové testy

Takzvané stresstesty německé elektrické sítě ukázaly, že Německo by mělo prodloužit životnost nejméně dvou ze tří jaderných reaktorů, které má stále v provozu. A to nejméně za konec letošního roku.

Německo se připravuje na zastavení dodávek ruského plynu

Zátěžové testy provedli operátoři německé elektrické přenosové soustavy a zkoušeli, jak by na ni dopadla další eskalace plynové krize mezi Západem a Ruskem. Německé elektrárny v současné době využívají zemní plyn pro výrobu elektřiny asi z 15 procent. Pokud by tedy došlo k omezení, či zastavení dodávek plynu z Ruska, musel by jejich výpadek někdo nahradit, pokud by se nepodařilo ihned nahradit výpadek ruských dodávek.

Je nutné zaměřit se na stav jaderných reaktorů

A ukázalo se, že bez prodloužení životnosti jaderných reaktorů by to pro Německo bylo poměrně obtížné. Naopak je takový krok téměř životně důležitý pro zvládnutí letošní zimy z pohledu Německa. A přestože Německo již vyhlásilo plán úspor, omezování přísunu energie by nemuselo nastat právě díky jádru. Jadernou energetiku Německo postavilo na vedlejší kolej po jaderné havárii v japonské elektrárně Fukušima.

One comment

  1. Pingback: - Forex Magazín

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *