Nike

Společnost Nike vstoupila do nového roku s rostoucími akciemi, poté co byli označeni za nejlepší nápad pro rok 2022

Potom co společnost Guggenheim označila maloobchodního prodejce za svůj „nejlepší nápad“ pro rok 2022. Akcie společnosti Nike obratem vzrostly o 1 %.

I v příštím roce by tržní podíl společnosti Nike měl nadále růst. Jelikož i nadále bude společnost Nike rozšiřovat své online prostředí a uvádět na trh nové kolekce obuvi a oblečení, jak uvedl analytik Robert Drbul v poznámce pro klienty.

Dále také Robert Drbul uvedl, že společnost Nike si v loňském červnu stanovila finanční cíle, které by měla být schopna splnit, i přes problémy způsobené poruchami v globálním dodavatelském řetězci.

Celou situaci také ovlivnilo zpomalení dynamiky v Číně, která byla nejslabším místem společnosti. V návaznosti na Čínu Drbul uvedl „představují příležitost pro dlouhodobé investory, protože Nike pokračuje v dodávkách a inovacích produktů, které se spojují s místními spotřebiteli tím, že podporují zdravý životní styl a další důležitá společenská témata“.

V prosinci bylo také oznámeno, že společnost Nike zakoupila společnost RTFKT, která se zaměřuje na výrobu virtuálních tenisek. Částku, za kterou společnost Nike RTFKT zakoupila, nechce zveřejnit.

Tržní hodnota společnosti Nike činí 263,8 miliardy dolarů a její akcie stoupli oproti minulému roku o necelých 18 %.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.