switzerland, Švýcarsko, Frank

Švýcarská národní banka zakročila proti sílícímu franku. Intervenci prozradila čísla z bilance

Švýcarský frank se zřejmě dostal na příliš silnou úroveň vůči euru, až se to přestalo líbit Švýcarské národní bance. Ta se rozhodla proti silnému franku zakročit, vyplývá z objemu depozit na viděnou, které tamní centrální banka eviduje.

Objem vkladů na viděnou, které u švýcarské centrální banky ukládají banky komerční, se během uplynulého týdne zvýšil o 2,4 miliardy franků na necelých 723 miliard. Jde o největší úroveň za posledních sedm měsíců. Hodnota zároveň indikuje, že Švýcarská národní banka provedla intervenci proti sílící domácí měně.

„Zdá se, že Švýcarská národní banka zesílila svůj boj proti silnému franku,“ uvedla banka HSBC podle agentury Reuters. Prý to vypadá, že centrální banka se obává zejména rychlosti, s jakou frank v posledních týdnech vůči euru posílil. Ta je vůbec nejvyšší za uplynulých dvanáct měsíců.

Podle ekonomického analytika banky UBS Alessandra Beeho nárůst vkladů na viděnou komerčních bank u centrální banky naznačuje, že švýcarští centrální bankéři nenechají frank posílit vůči euru na hodnotu pod 1,04 franku za euro.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.