digitalizace, internet, teechnologie

UNCTAD: Internetový prodej loni tvořil téměř pětinu maloobchodních tržeb

Podíl internetového prodeje na celosvětových maloobchodních tržbách se loni zvýšil na 19 procent ze 16 procent v předchozím roce. Vyplývá to z předběžného odhadu, který dnes zveřejnila Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD). Zájem o nakupování prostřednictvím internetu podpořila omezení pohybu obyvatel zavedená v reakci na šíření koronaviru.

Předběžný odhad UNCTAD je založen na údajích statistických úřadů vybraných zemí, které se předloni na globálním internetovém maloobchodu podílely zhruba dvěma třetinami. Nejvyšší podíl internetového prodeje na celkových maloobchodních tržbách loni podle těchto údajů zaznamenala Jižní Korea, a to 25,9 procenta. V Číně tento podíl činil 24,9 procenta, zatímco ve Spojených státech 14 procent.

„Covid-19 kvůli karanténním restrikcím zavedeným v řadě zemí vytvořil zvýšený zájem o internetové objednávky fyzického zboží,“ uvedla organizace v dnešní zprávě. Upozornila také, že celkové maloobchodní tržby ve sledované skupině zemí klesly o procento, zatímco tržby z maloobchodního prodeje přes internet o 22 procent vzrostly.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.